BlogARCHIV BLOGU

ARCHIV NOVINEK

Pes má stejnou hodnotu jako člověk

Pes má stejnou hodnotu jako člověk

Svého prvního psa si významný český kardiolog pořídil před šesti lety. Hledal tehdy „parťáka“, který by ho donutil k tomu, aby zvýšil svoji pohybovou aktivitu. Rozhodl se totiž řídit stejným pravidlem, které vždy doporučuje svým pacientům. Nejen proto si vybral lovecké plemeno, výmarského ohaře.

Káva – nápoj mládí plný antioxidantů

Káva – nápoj mládí plný antioxidantů

Pohled na kávu se mění. Vědci začínají na základě výsledků studií vyznávat názor, že jde o prospěšný nápoj, který má i jiné než pouze povzbuzující účinky. Zaručuje delší a zdravý život. Až dosud se káva pila především kvůli kofeinu, alkaloidu, který povzbuzuje srdeční činnost.

Srdce Hané

Dne 29. 9. na Velkém náměstí v Olomouci pořádá NF Srdce Hané akci, která je věnována zdravotní problematice a zdravému životnímu stylu. Na této událost se podílím spolu s paní docentkou Sovovou. Zajišťuji zdravé recepty, ukázky jídel a prezentace vína. Z odborného hlediska budu mít přednášku na téma náhlá srdeční smrt pro diváky na náměstí. Všichni jste srdečně zváni. 


Organizace Luklova Kardiologického dne

Ve dnech  22. – 23. září 2011 pořádám spolu s I. interní klinikou (kardiologická a Kardiochirurgická klinika FN a UP v Olomouci), Českou lékařskou komorou, Českou asociací sester a agenturou FILENO Luklův kardiologický den. 

první « 1 2 » poslední