Pro odborníky

ARCHIV BLOGU

ARCHIV NOVINEK

Pes má stejnou hodnotu jako člověk

Pes má stejnou hodnotu jako člověk

Svého prvního psa si významný český kardiolog pořídil před šesti lety. Hledal tehdy „parťáka“, který by ho donutil k tomu, aby zvýšil svoji pohybovou aktivitu. Rozhodl se totiž řídit stejným pravidlem, které vždy doporučuje svým pacientům. Nejen proto si vybral lovecké plemeno, výmarského ohaře.

celý rozhovor v přiloženém pdf:

Soubory ke stažení

2 komentáře

Šimon Langšádl

Zdravím Vás pane profesore, co si mysléte o výrocích pana Bělohrádka, kdy Lucie Sulovská na svoji facebookovou stránku napsala, že zemřel rodinný pes Alf. a on reagoval „Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena...,“ poučoval vicepremiér a vystudovaný veterinář Pavel Bělobrádek uživatelku loučící se se svým zesnulým domácím mazlíčkem.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/zena-litovala-zemreleho-psa-belobradek-ji-pripodobnil-eko-etno-bio-vychrtline-1he-/zpravy-domov.aspx?c=A170829_123601_ln_domov_rsa,

mám psa od štěněte, pan Bělohradek mi připadá jako chemik, který řekne že voda je H2O ale nikdy se nekoupal.

myslíte si, že se o psech/zvířatech nedá říkat, že umřeli?

hezký den

Šimon Langšádl

Jana

Dobrý den Vám i Argovi :-). Máte nádherného psa, inteligence z jeho očí přímo sálá.
Jen nechápu, jak při Vaší pracovní vytíženosti zvládáte péči o něj, klobouk dolů. Kdysi jsem četla rozhovor s Vámi, kde říkáte, že sám máte hypertenzi. Pomohla Vám pohybová aktivita s Argem k lepší stabilizaci hodnot TK?

Co mě překvapilo je, že FS se u psů nijak neřeší - to je problém u nich provést RF ablaci, jak je tomu u lidí?

Přeji Vám ještě spoustu let prožitých se svým psím kamarádem.
Jana

Váš komentář k článku