Pro odborníky

ARCHIV BLOGU

ARCHIV NOVINEK

Káva – nápoj mládí plný antioxidantů

Káva – nápoj mládí plný antioxidantů

Pohled na kávu se mění. Vědci začínají na základě výsledků studií vyznávat názor, že jde o prospěšný nápoj, který má i jiné než pouze povzbuzující účinky. Zaručuje delší a zdravý život. Až dosud se káva pila především kvůli kofeinu, alkaloidu, který povzbuzuje srdeční činnost.

Káva obsahuje více než dvě stovky chemických struktur, z nichž je velká většina antioxidantů. Tedy látek ze skupiny polyfenolů, které působí proti volným radikálům a zpomalují apoptózu – přirozené stárnutí a obměnu  buněk. Potvrzují to i renomované studie. Jsou publikována data o skutečném protektivním vlivu na některá onemocnění, přesto káva není spásou pro všechny pacienty. 

 

Padlý mýtus nezdravého nápoje

 

Mýty o nežádoucích a nezdravých účincích kávy začala bořit studie z Harvardu. Dvanáct let dohlíželi lékaři na deset tisíc pacientů. Výsledek? Káva snižuje riziko cukrovky druhého typu u mužů až o padesát a u žen o třicet procent. Snižuje také výskyt Parkinsonovy choroby a cévních mozkových příhod.

Průlomová je i studie publikovaná v The New England Journal of Medicine sledovala dlouhodobě 229 tisíc mužů a 173 tisíc žen ve věku od padesáti do sedmdesáti let. Pití kávy bylo spojeno s delším věkem. Pokud se ze studie odstranila data kuřáků, měli pijáci kávy delší prognózu dožití. Bohužel, káva a cigareta podle mnoha lidí patří k sobě. 

Studie prokázaly, že mnohem méně kladných vlastností má káva bez kofeinu. Nemá tak výrazné protektivní účinky. Chybí jí nejsilnější antioxidanty. Koneckonců kofein je obsažen i v dalších nápojích, třeba kolového typu a ty rovněž nevykazují žádný výrazný ochranný účinek.

 

Pozor na turka 

 

Pití kávy v Česku se nejmohutněji rozšířilo před první světovou válkou v dobách Rakouska-Uherska. A hojně rozšířeným způsobem pití kávy byl takzvaný turek. Ten ale není vhodný na zažívání, škodí žaludku. Tímto způsobem přípravy se může navíc redukovat obsah pozitivních látek. To už je lepší instantní káva. Za nejvhodnější považuji klasické espreso, protože pára zachová neporušeny nejcennější látky. 

Denní dávka kávy není pro každého stejná. Vědecké studie ale ukazují, že více než čtyři šálky kávy mohou být zbytečné až nebezpečné. Zpravidla se doporučují dva šálky denně. Každý si musí být vědom svého zdravotního stavu. Kávě by neměl holdovat člověk, který má rozkolísaný krevní tlak, ne dobře kompenzovanou cukrovku, nebo onkologické onemocnění ve stadiu aktivní léčby. Pacient s léčeným vysokým krevním tlakem si kávu občas dopřát může. Protože káva má močopudné účinky, takže dostane z organismu nadbytečnou vodu, což je kladné pro kompenzaci hypertenze.

0 komentářů

Váš komentář k článku