Pro odborníky

ARCHIV BLOGU

ARCHIV NOVINEK

HEALTH HAPPENING

HEALTH HAPPENING

Dva dny s filmy o zdraví v pražském kině Světozor. (2. a 3. května) Telemedicína přijde na řadu ve středu v podvečer v bloku Kardiovaskulární a psychická onemocnění.

Asclepius International Health Film Festival je unikátním festivalem filmů s tematikou zdraví. Festival organizuje občanské sdružení LIFE a za první dva roky si vytvořil solidní základnu a získal ohlas jak laické a odborné veřejnosti, tak i médií. Festivalu se zúčastnila řada mezinárodních organizací i osobností z oblasti umění, kultury a medicíny. Milan Uhde, dramatik, spisovatel, bývalý ministr kultury ČR a někdejší předseda Čekého Parlamentu na margo festivalu poznamenal: „Eskulapův festival je výjimečná kulturní a osvětová událost nedozírneho významu. Je to statečný festival, statečný ve smyslu něčeho co je netradiční, co má odvahu jít proti proudu, co dokáže zdolávat překážky tradicionalizmu a konvencí…“

Health Happening aneb Dva dny s filmy o zdraví v Praze navazuje na bratislavský mezinárodní festival. Cílem akce je setkání diváků s enomovanými lékaři a prezentace filmů k vybraným tématům. Asclepius International Health Film Festival založila novinářka a fotografka PhDr.Lenka Strelecká a filmová režisérka a kameramanka MgArt. Yvonne Vavrová se záměrem nabídnout divákům kvalitní filmová díla s tematikou zdraví a možnost setkání s odborníky.

Telemedicínu v sedmnáctiminutovém dokumentu představí docent MUDr. Miloš Táborský,CSc., FESC, MBA.

Od 20:00 bude následovat beseda na toto téma.

0 komentářů

Váš komentář k článku