Pro odborníky

ARCHIV BLOGU

ARCHIV NOVINEK

Pasivní kouření

Kouření je hlavní příčinou onemocnění srdce, infarktů a rakoviny plic. Tyto informace jsou již všeobecně známé a nikoho příliš nepřekvapí, ovšem na to, aby kouření zasáhlo vaše zdraví, není nutné kuřákem být. Statistiky uvádějí, že ročně umírá v ČR na následky pasivního vdechování cigaretového kouře až 3.500 nekuřáků. Příčinou jejich smrti je bezohlednost kuřáků a příliš benevolentní legislativa. 

Co je to pasivní kouření?

Pasivní kouření lze definovat jako vdechování kouře a dalších derivátů kouření v uzavřeném prostoru bez vlastního zavinění.

 

Jak se mu bránit?

Pasivnímu kouření se lze bránit celospolečenským aktivním přístupem proti kouření  a vytvořením protikuřáckého modelu, neboli negativním přístupem ke kouření. Tyto aktivity by měly probíhat již v rámci výuky na základních školách.

 

Jaký zásah mají účinky, tj. když to cítím, tak to vadí, ale mohu se na nos spolehnout?

To, že negativně vnímám cigaretový kouř, není zdaleka nejhorší. Horší je absorbce produktů, které naopak cítit nejsou, tedy chemických sloučenin obsažených v kouři. Již několik minut vdechování kouře vede k výrazné změně chování sliznic horních cest dýchacích, cévách a dalších orgánech.

 

Jak je to ve světě?

Lze říci, že na rozdíl od České republiky, kde i politici sami kouří, jsou si tamější elity více vědomi tohoto problému, tedy problémů, které kouření i pasivní kouření způsobuje. Vyspělé státy jsou v otázkách kouření o krok vpřed.

 

Věnujete se i motivaci zavádění nekuřáckých restaurací?

Tomuto tématu se věnuje hlavně profesor MUDr. Aleš Linhart, DrSc. ze II. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Kromě zaměření na odbornou veřejnost se také zaměřujeme na o určitou pozitivní motivaci restaurací, které mají striktně oddělené nekuřácké a kuřácké části.  Host si tak může svobodně vybrat, kam se posadí, aniž by ho účinky cizího kouření negativně zasáhly. Jde o podobný princip označení restaurace pozitivní nálepkou, jakou používá například pan Polreich z pořadu Ano šéfe.

 

Mají nekuřácké restaurace úspěch, neztrácejí nekuřácké restaurace klienty?

Populistické argumenty proti nekuřáckým restauracím vždy začínaly tím, že kvůli zákazu ztratí až 50% klientů. Praxe evropských zemí, kde je zákaz kouření ustanoven zákonem jasně ukazují, že i když návštěvnost restaurací těsně po zavedení zákona opravdu klesla, zpravidla do dvou měsíců se ale vrátila do normálu. Nikdo zde nikoho neomezuje, zapálit si uvnitř si nikdo nedovolí a kuřáci kouří před vchodem.

 

Kuřáci se občas hájí, že jsou diskriminováni. Jak asertivně a vtipně odpovědět na takové nařčení (např. když kuřáka požádáte, aby ve vaší blízkosti nekouřil)?

Takovému kuřákovi bych odpověděl, že jestli diskriminaci chápe tak, že společnost vynakládá na léčbu kuřáků daleko více finančních prostředků než na nekuřáky, je to jistě důvod k zamyšlení. 

1 komentář

zdeněk

ne polreich

ale

pohlreich

Váš komentář k článku